Zlato ako nová univerzálna svetová mena

Zlato ako osvedčená investícia a rezerva.    

V súčasnej dobe globálnych finančných represií je fyzické zlato jedným z mála aktív mimo finančný systém. Preto sa ním mnohí investori aj centrálne banky zaisťujú. Pretože zlato nevydáva žiadna vláda alebo centrálna banka, je nezávislé na bankovom systéme a je anonymné (v prípade rozvodu, exekúcii - nie je nikde evidované).

"Kto má zlato má vždy peniaze."                                     Alan Greenspan, bývalý šéf centrálnej banky USA FED 

Za posledných 2400 rokov zlato slúžilo 97 % tohto času ako forma peňazí vo viacerých sofistikovaných civilizáciach a bolo zárukou stability. Zrušenie konvertibility amerického dolára za zlato v roku 1971 vyvolalo expanziu zadlženia, ktoré má dopady i na dnešný menový systém.

Fyzické zlato si preto napriek rastu cien dlhodobo zachováva kúpnu silu. Oproti tomu meny majú presne opačnú históriu kolapsov, strát svojej hodnoty a vyradenia z obehu alebo znehodnocovanie. Napríklad americký dolár, ako uvádzajú mnohí americkí ekonómovia, od roku 1913 stratil v porovnaní so zlatom viac ako 98 % svojej hodnoty. 

Navyše je zlato oslobodené od DPH a dane zo zisku.

Investičné Fyzické Zlato

Jedinečnosť Fyzického Zlata je, že má skutočnú hodnotu už po tisícročia. Fyzické Zlato je anonymné, oslobodené od dane zo zisku a DPH. Môžete ho mať fyzicky doma alebo v bankovom trezore. Viete ho odpredať - garantujeme spätný odkup kedykoľvek v prípade potreby.

Investičné fyzické zlato je uznávané po celom svete. Kdekoľvek na svete ho viete predať. Ide o najčistejšie zlato - rýdzosť je 999,9 g z 1 000 g (24 karátov).

  

FYZICKÉ ZLATO JE REÁLNY MAJETOK. ZLATO JE ANONYMNÉ, OSLOBODENÉ OD DANE ZO ZISKU A DPH.

Fyzické Zlato predstavuje bezpečnosť, likviditu a istotu. Je to jediná komodita na svete, ktorá je oslobodená od dane zo zisku a DPH. Zlato je mimo finančný systém - je anonymné a v praxi to znamená, že keď je človek v situácii rozvodu, exekúcie, či v čase krachu bánk - o zlato neprídete. Fyzické Zlato je Váš skutočný majetok, ktorý má hodnotu sám o sebe a nie je závislé od krajiny, kde žijete, nastavenia ekonomiky, či situácie indexu a firiem na svetových burzách.

Zlato je uznávané po celom svete. No je dôležité podotknúť, že hovorím o fyzickom zlate, ktoré môžete mať doma a viete ho kedykoľvek predať, či vymeniť za niečo. Garantujeme spätný odkup kedykoľvek bez poplatkov za aktuálnu trhovú cenu.

Sporenie v Zlate - Leták

KRÍZY. BANKY. HISTÓRIA. PENIAZE. HODNOTA. INFLÁCIA. MENOVÉ REFORMY.

Už veľa krát v histórii bolo množstvo kríz. Máme sa z čoho inšpirovať. Ekonomické cykly sa s pravidelnosťou opakujú. Vytvárajú sa rôzne bubliny, či už technologické, hypotekárne, kedy peniaze buď stratili hodnotu, alebo politici zaviedli menovú reformu a peniaze boli vymenené vo veľmi nevýhodnom pomere a množstvo ľudí prišlo o svoje životné úspory a majetky. Ďalšie krízy boli vyústené do hyperinflácie, deflácie a to sa dotklo väčšiny ľudí po celom svete.

Posledná menová reforma bola v ČSSR v roku 1953. A to ešte piatok vyhlásil prezident Zápotocký, že sa v ekonomike nič nedeje a cez víkend a pondelok boli zatvorené banky, kedy prišla menová reforma a peniaze sa vymieňali v priemere za 33 300 Kčs bolo 1 210 Kčs nových.

Už aj posledné roky vidíme opäť rôzne opatrenia aj vrámci krajín EÚ:
2013: Zdanenie účtov na Cypre 7-10%
2015: Kríza v Grécku - zatvorené banky, obmedzený výber z bankomatov na 60 eur/deň, transakcie len vrámci danej krajiny.

2016: Problémy talianskych a nemeckých bánk

V každej jednej kríze už od roku 470 p.n.l. sa ľudia stále vracajú k zlatu a striebru. Dokonca človek v týchto obdobiach vie aj zbohatnúť.

V poslednom období ma najviac prekvapilo pochopenie zákona pre štáty EÚ ohľadom ochrany vkladov v bankách. V mediách bolo zverejnené, že vklady v bankách sú kryté do 100 000 eur. Ja som čítala zákony a na krytie je vytvorený fond ochrany vkladov. A k 31.12.2016 majú odložených na každých 100 000 eur v banke 660 eur. A plán do roku 2024 je mať 800 eur. A to ešte nehovorím do hĺbky k tomu, ako funguje bankový systém. Sami posúďte, do akej miery sú banky spoľahlivé.

Skrachovaná rakúska banka Heta - klienti tejto banky, uvidia peniaze najskôr za 7 rokov. Článok - Trend 10.04.2016


EKONOMICKÁ SITUÁCIA - INVESTÍCIA DNEŠNÉHO OBDOBIA.
Ekonomika je na tom 3-krát horšie ako včase americkej krízy 2008. Keď sa pozrieme na vývoj Dow Jones indexu, ktorý je ukazovateľom ekonomiky - pôsobí to na prvý pohľad, že sme v ekonomike, ktorej sa darí. No pozrime sa ešte na zadlženosť aká je dnes vo svete. Nie sú zadĺžení len ľudia, ale aj firmy a celé krajiny. Rast ekonomiky je založený na dlhoch. To je nebezpečná situácia. 


Profesor Peter Staněk - veľká časť toho, čo dnes nazývame ekonomickým rastom, je v skutočnosti rastom na dlh. Blížime sa ku kritickej miere zadlženosti. Akýkoľvek otras na finančných trhoch bude mať zničujúcejší dosah na vývoj slovenského obyvateľstva a jeho majetkovej situácie. Článok - Parlamentné listy 15.01.2018.

Viacerí nezávislí ekonómovia tvrdia, že príde kríza ešte väčšia ako kríza v roku 2008. Otázka je iba kedy. Možné opatrenia, ktoré vláda spraví sú viaceré, no isté je jedno - kto vlastní fyzické zlato vo forme tehličiek a mincí, má skutočný majetok.


Zlaté retiazky a zlaté šperky sú zmesov zlata a ďalších kovov - nie je možné ich použiť na uskutočnenie platieb. Výkup riešia len záložne za zlomkovú cenu oproti nákupu.


Dnes je cena zlata blízko nákladov na jeho ťažbu. Zlato je podhodnotené vďaka záujmu krajín o kúpu zlata ako je Rusko, Čína a zároveň aj kvôli udržania hodnoty dolára.

AKCIE, FONDY, REALITY. DRAHÉ KOVY.

Ako som už spomínala - ekonomické cykly sa periodicky opakujú. Investori vedia, že treba investovať vtedy, kedy sú veci lacné inak povedané podhodnotené.

Momentálne indexy a fondy na burze sú nadhodnotené - dlhodobo rastú. Ich rast je postavený na vysokej zadlženosti. To už máme 2 bubliny - trhová bublina na burze a dlhová bublina.

Rast realít je tiež dlhodobý, dnes to už nie je tak výhodná investícia ako v minulosti.

Podhodnotené sú drahé kovy - predovšetkým fyzické zlato a striebro.

Bohatí ľudia presúvajú svoje majetky z nadhodnotených investícií do podhodnotených. A navyše, keď sa pozrieme do histórie, práve rast drahých kovov predstavuje najkratšie obdobie na zbohatnutie, vďaka čomu si viete neskôr kúpiť byty, domy a iný hmotný majetok za podstatne nižšiu hodnotu.

A kedy je ideálne investovať do fyzického zlata? Práve teraz. Kríza príde v najbližších rokoch a príde nečakane. Do poslednej chvíle sa budú politici a vláda tváriť, že sa nič nedeje..

Moja osobná skúsenosť je, že časť svojho majetku je nevyhnutné mať vo fyzickom zlate aj v dobrých časoch, keďže zlato je jediná reálna hodnota na celom svete - v porovnaní s peniazmi, ktoré strácajú svoju kúpnu silu, ktoré nie sú kryté ničím a samé o sebe nemajú žiadnu hodnotu.

A v čase krízy, ktorá je nevyhnutná je fyzické zlato základom, aby ste nielen prežili, ale mali aj príležitosť zbohatnúť - ak zareagujete včas.

VÝHODY ZLATA

Skutočný fyzický majetok                             Ochrana voči inflácii, hyperinflácii                    
Reálna hodnota sama o sebe                       Ochrana voči krízam, krachu bánk                               
Anonymné - mimo systém                             Istota pri exekúciách a rozvodoch     

Oslobodené od dane zo zisku a DPH          Istota voči znehodnocovaniu peňazí
Celosvetovo uznávané                                  Istota pri menových reformách
Bezpečnosť, istota, likvidita                          Viete ho kedykoľvek predať

MOŽNOSTI INVESTOVANIA DO ZLATA

Jednorazový nákup

Nákup zlata bez poplatkov. Možnosť výberu mincí a tehličiek od 1g až po 1kg. Aktuálne ceny. Možnosť zabezpečenia trezoru. Garantovaný spätný odkup. Doručenie zlata najneskôr do 5 pracovných dní, v závislosti od toho, či sú objednané tehličky na sklade.

Sporenie v zlate

Na otvorenie sporiaceho účtu, je potrebné zaplatiť jednorazový poplatok 2,9 - 4%, podľa cieľovej sumy, ktorú si vyberiete, ktorý sa Vám postupne vráti. Každým peňažným vkladom sa Vám uskutoční nákup zlata podľa aktuálneho vývoja ceny zlata na burze (vždy nasledujúci pondelok po prijatí platby na účet).

Navyše pri sporení získavate z každého nákupu aj bonusové gramy zlata 4 - 7% z vkladu v závislosti od tehličiek, ktoré si sporíte. Pri dosiahnutí nasporených 10 gramov alebo 1 unce (31,1g)  - dostávate pravidelne 10g alebo 1 uncové (31,1g) tehličky. Sporenie je bez povinnosti pravidelných platieb. Možnosť zabezpečenia trezoru. Garantovaný spätný odkup.

Sporenie v Zlate - Leták

Buďte nezávislí a slobodní..

Pozrime sa spoločne ako na to