Porovnanie sporení pre deti.

18.07.2018

Chcete svoje deti zabezpečiť do budúcnosti?

Pre svoje deti chceme len to najlepšie. Dopriať im výborné vzdelanie a finančnú rezervu na začiatok ich dospelého života.

Na trhu je viacero možností. Pozrite si porovnanie ponúk a vyberte to najlepšie.

 Porovnanie možností sporenia pre deti

Sporenie v banke, poisťovni, sporiteľni alebo zlaté sporenie?

Sporenie v banke - Jednou z možností je sporiaci účet, ktorý ponúka zhodnotenie vašich peňazí úrokom v súčasnej dobe maximálne 0,5% p.a. Reklamy v televízii prezentujú aj vyššie čísla, ale tie platia väčšinou na vklady do 1000 € a všetko, čo je nad túto sumu, sa úročí nižšou sadzbou v rozsahu od 0,01 do 0,1 % p.a.

Ďalšou možnosťou je vkladná knižka, ktorá je podobná sporiacemu účtu, často s výpovednou lehotou od 3 mesiacov až po 1 rok. Úroková sadzba je do 0,3% p.a.

Poslednou možnosťou vrámci bankového sektora je termínovaný účet, kde je viazanosť až do 5 rokov. Úroková sadzba je o niečo výhodnejšia - maximálne však do 1,2%. Pri predčasnom výbere - strata úrokov.

Úroky, ktoré získate v banke Vám nevykryjú ani infláciu - peniaze sa znehodnotia rýchlejšie ako sa Vám zúročia v banke.

Sporenie v sporiteľni - Potom tu máme stavebné sporenie pre deti, ktoré ponúka úrokovú sadzbu vrátane štátnej prémie 1% p.a. Peniaze sú viazané na 6 rokov. Pri potrebe vybrať peniaze skôr sa platí pokuta a prídete o štátnu prémiu. Zároveň sa platí aj za vedenie účtu.

Sporenie v poisťovni - Ďalšou možnosťou sporenia je cez kapitálové poistenie, ktoré sa vyznačuje garantovaným zhodnotením 1,9% p.a. no treba brať do úvahy rôzne poplatky, ktoré sú často dosť netransparentné a tie znižujú reálne zhodnotenie peňazí. Sú tu často skryté vysoké poplatky - v produktoch cez  poisťovne.

V posledných rokoch sa častejšie odporúča investičné poistenie či investovanie do fondov. Opäť aj tu sú skryté vysoké poplatky. Okrem toho každé investičné poistenie ponúka na výber z niekoľkých možností fondov a môžete si vybrať podľa toho či ste skôr konzervatívny klient, alebo agresívny investor.

Treba byť veľmi opatrný, čo sa týka fondov, nakoľko od roku 2008 majú dlhodobý rastúci trend, no v priebehu najbližších rokov príde výrazná korekcia a tak môžete prísť o všetky alebo väčšinu svojich peňazí. V dnešnej dobe je trh nadhodnotený, je možný ešte rast na nejaké obdobie, no recesia príde nečakane. V tejto dobe by mali ľudia skôr vyberať peniaze z takýchto investícií a investovať ich do niečoho, čo je dnes podhodnotené - čiže lacné alebo do investícií, ktoré majú reálnu hodnotu. Možný je pokles v rozmedzí 60-90%.

Zlaté sporenie

Minimálna investícia od 10 eur. Bez povinnosti pravidelných platieb. Dostávate pravidelne 10g alebo 1 uncové (31,1g) tehličky. Bonusové gramy zlata 4% až 7% z každej platby. Možnosť zabezpečenia trezoru. Garantovaný spätný odkup.

Na otvorenie sporiaceho účtu, je potrebné zaplatiť jednorazový poplatok 2,9 - 4%, podľa cieľovej sumy, ktorú si vyberiete, ktorý sa Vám postupne vráti formou bonusových gramov zlata 4% až 7% v závislosti od veľkosti zlatých tehličiek, ktoré sporíte.

Tak viete získať až 4,1% z vkladov a plus získavate aj na raste hodnoty zlata.

Sporenie v zlate je ideálne aj pre deti. Je to cenovo prístupné a Vaše deti dostanú zlato so skutočnou hodnotou. Aj keby ste sa dostali do situácie, že nemáte momentálne peniaze navyše, nič sa nedeje, keďže nie je povinnosť pravidelných platieb. Sporíte si koľko a ako často chcete Vy. Tým, že pravidelne dostávate tehličky zlata - aj v prípade, že by ste potrebovali peniaze skôr ako ste plánovali - viete tehličky buď všetky alebo časť z nich predať a máte peniaze k dispozícii. Keď chcete dať zlaté tehličky deťom - nie sú potrebné žiadne dokumenty či prevody. Dieťa s ním vie narábať nezávisle od Vás.


Veľkou výhodou fyzického zlata je, že je anonymné, mimo finančný systém  a je oslobodené od dane zo zisku a DPH. Je uznávané po celom svete. Je to istota.

Keď sa pozrieme do minulosti, v období, kedy sa ekonomike nedarilo už skrachovalo veľké množstvo bánk, skrachovali aj poisťovne a sporiteľne. Padla burza - pokles bol až 90% z hodnoty fondov, akcií, či indexov. Zlato svoju hodnotu nestratí. Maximálne na kratšie obdobie jeho hodnota klesne, kedy je výhodné zlato nakupovať za výhodnejšiu cenu. Zlato z dlhodobého hľadiska a rastie a hlavne Vás ochráni voči inflácii, krízam a rôznym opatreniam v ekonomike.

Investičné Fyzické Zlato viete kedykoľvek predať v záložni a máte hneď dostupnú hotovosť na ruke. Cez našu spoločnosť garantujeme spätný odkup zlata bez poplatkov a máte peniaze do 5 dní na účte. Dokonca aj v období kedy banky sú zatvorené a bankomaty nefunkčné - zlato viete predať aj cez našu spoločnosť alebo vymeniť. Napr. v Spojených Arabských Emirátoch sa platí zlatom aj bežne v obchodoch. Majú tam aj bankomaty na zlaté tehličky.

Navyše v dnešnej dobe zlato zaznamenalo pokles za posledné roky a tak ho vieme kúpiť za výhodnejšie ceny. Je to jedna z mála investícií, ktoré sú podhodnotené a v blízkom období - v najbližších pár rokoch ho čaká výrazný rast na cene.

Blíži sa k nám kríza - je to obdobie vo väčšine 2-3 rokov, kedy vieme na zlate najviac zbohatnúť a získať. O tom sa dočítate viac v mojom minulom článku - link.

Pozrime sa napríklad na krízu v roku 2008. V období najväčšieho pádu, kedy akcie, fondy a indexy spadli o 80% - zlato išlo hore o 30%. V nasledujúcich troch rokoch cena zlata stúpla 2,4 násobne.

Čo je podľa Vás to najbezpečnejšie pre Vaše deti, Vašu rodinu?

Zaujíma Vás ako môžete vlastniť Fyzické Zlato?

V prípade záujmu o kúpu fyzického zlata vo forme mincí a tehličiek alebo sporenia vo fyzickom zlate je možné uzavrieť zmluvy na Dominikánskej republike pri osobnom stretnutí poprípade telefonicky, emailom alebo cez skype.

FB: GOLD Invest Company / Whatsap: +1 829 276 2533

Email: beata.jankajova@gmail.com